Got 0 bytes response, method=default Response decode error Archidiecezjalne Święto Bierzmowanych

Archidiecezjalne Święto Bierzmowanych

swietbierzmW najbliższą sobotę 16 września w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla będziemy przeżywać Archidiecezjalne Święto Bierzmowanych, które będzie wspólnym dziękczynieniem za dar Ducha Świętego i Jego dary.

Będzie to zarazem uroczyste rozpoczęcie pracy formacyjnej w parafiach z młodzieżą po bierzmowaniu (zgodnie z zaleceniami II Synodu Archidiecezji Katowickiej).

Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc serdecznie zaprasza na nie  młodzież z wszystkich parafii naszej archidiecezji, która w minionym roku szkolnym przyjęła sakrament bierzmowania. Do katedralnego wieczernika w Katowicach są zaproszeni również świadkowie bierzmowania i animatorzy.

Program spotkania przedstawia się następująco:

9.30 – Słowo pozdrowienia

– „Spotkanie przy źródle wiary” – celebracja znaków sakramentalnych (każdy otrzyma pamiątkę, a grupa świecę, która powinna towarzyszyć młodzieży podczas dalszych spotkań formacyjnych w parafii)

10.30 – „Spotkanie wokół Ołtarza Pana” – Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Apa Wiktora Skworca

11.45 – „Radosne spotkanie młodych świadków wiary” – gry i zabawy integracyjne w grupach

• Zabawa animowana przez wodzireja
  • Spotkanie z iluzjonistą (aula WTL UŚ)
  • Zabawy i konkursy sprawnościowe pod kierunkiem kleryków WŚSD

13.15 – „Spotkanie przy wspólnym posiłku

Ze względów organizacyjnych grupy parafialne lub szkolne należy zgłaszać osobiście
w Wydziale Katechetycznym Kurii Metropolitalnej lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do 14 września br. Po zgłoszeniu każda z grup otrzyma informację zwrotną o przydzielonym numerze i tutorze, który będzie towarzyszył i kierował grupą podczas „Radosnego spotkania młodych świadków wiary”.