Got 0 bytes response, method=default Response decode error Abp Skworc zapewnia o wsparciu poszkodowanych na Opolszczyźnie.

Abp Skworc zapewnia o wsparciu poszkodowanych na Opolszczyźnie.

WP 20170708 08 55 03 Pro- Głęboko współczujemy wszystkim, którzy ucierpieli w wyniku trąby powietrznej, która 7 lipca przeszła nad miejscowością Landzmierz w parafii Cisek – pisze metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w związku z kataklizmem, który nawiedził diecezję Opolską. Zapewnia także o modlitwie oraz przekazuje pomoc materialną.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc skierował specjalny list w związku z kataklizmem jaki nawiedził część diecezji opolskiej. - Diecezja Opolska przeżywa w tych dniach chwile głębokiego smutku, z powodu kataklizmu, który nawiedził Waszą Diecezję. Głęboko współczujemy wszystkim, którzy ucierpieli w wyniku trąby powietrznej, która 7 lipca przeszła nad miejscowością Landzmierz w parafii Cisek – pisze hierarcha.

W liście hierarcha składa serdeczne wyrazach współczucia dla wszystkich poszkodowanych. Metropolita katowicki zapewnia także o modlitwie za poszkodowanych oraz informuje, że za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Katowickiej zostanie przekazany dar materialny w wysokości 50 tys. zł.
- Powierzam Diecezję Opolską i Jej Pasterzy Bożej Opatrzności, prosząc, by każdego i wszystkich chroniła od dramatycznych doświadczeń – pisze abp Skworc na zakończenie listu.

W wyniki trąby powietrznej, która przeszła nieopodal Kędzierzyna Koźla zostało uszkodzonych 40 budynków. 20 z nich ma urwane lub uszkodzone dachy. Wsparcie dla poszkodowanych przekaże Caritas oraz budżet Państwa.