Got 0 bytes response, method=default Response decode error Ks. Arcybiskup dziękuje kapłanom za całoroczną posługę

Ks. Arcybiskup dziękuje kapłanom za całoroczną posługę

160320 palmowa 25- Kończy się rok szkolny i katechetyczny. W związku z tym dziękuje za całoroczny trud pracy katechetycznej, formacyjnej i dydaktycznej. Dziękuję za wszelkiego rodzaju inicjatywy pastoralne – pisze abp Skworc do księży archidiecezji katowickiej.

Z okazji rozpoczynających się wakacji metropolita katowicki abp Wiktor Skworc skierował do kapłanów archidiecezji katowickiej list w którym dziękuje im za pełnione posługi – zarówno te w ciągu całego roku szkolnego, jak i te w czasie wakacji.

- Wielu z nas podczas własnego urlopu podejmie aktywność duszpasterską, zastępując kapłanów na placówkach jednoosobowych, w kraju czy za granicą; wielu podejmuje posługę prowadząc rekolekcje, organizując wakacyjne wyjazdy dla poszczególnych grup dorosłych, dzieci i młodzieży – czytamy w liście skierowanym do kapłanów.

Metropolita katowicki kieruje także wyrazy wdzięczności pod adresem tych kapłanów, którzy podejmują trud pieszego pielgrzymowania do Częstochowy i do innych sanktuariów. Przypomina także, o pielgrzymce kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, która w tym roku przypada 20 sierpnia.

Hierarcha zwraca się także z apelem, aby podczas ogłoszeń duszpasterskich przypominać wiernym, by nie zapomnieli o Bogu. – Ten apel dotyczy przede wszystkim obecności na Mszach św. niedzielnych; jest także wezwaniem do przestrzegania Dekalogu i zachowania pierwszego i najważniejszego przykazania miłości Boga i bliźniego – czytamy w liście.

Abp Skworc kończąc list do kapłanów zaprasza na tradycyjną pielgrzymkę, która jest Dniem Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa. Tym razem, w roku 100. rocznicy objawień fatimskich będzie ona miała miejsce 2 września w Turzy Śląskiej.