Got 0 bytes response, method=default Response decode error Dni Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Dni Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

OK 7752Abp senior Damian Zimoń, bp Marek Szkudło oraz bp Adam Wodarczyk uczestniczyli w Dniach Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Jaworzu k. Bielska, Ustroniu oraz Koniakowie.

Oaza Wielka „Sin”, „Kafarnaum” oraz „Kana” to nazwy wspólnot, które zgromadziły się razem 13 dnia rekolekcji Ruchu Światło-Życie, aby świętować Dzień Wspólnoty.

- To bardzo umacniające doświadczenie dla nas, kiedy możemy spotkać innych uczestników pozostałych oaz rekolekcyjnych - mówi Justyna przeżywająca swoje rekolekcje I st. - W sumie to miałam lekki kryzys przed rekolekcjami i nie chciało mi się przyjeżdżać, ale postanowiłam, że pojadę (…). Teraz po tych 13 dniach na pewno będę w dalszym ciągu chodziła na oazę w mojej parafii i już nie mogę się doczekać, kiedy rozpoczną się spotkania - powiedziała Ola dając swoje świadectwo przed całą koniakowską wspólnotą.

Poszczególni biskupi spotykając się z młodzieżą dzielili się z nimi swoimi przeżyciami związanymi z Oazą i jej przeżywaniem.

Opowiadając o Koniakowie, jako o jednym z miejsc, gdzie rodziła się oaza bp Adam Wodarczyk wspominał założyciela Ruchu Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. W czasie homilii przywołał jego list, który przed 35 laty napisał z Fatimy do członków Ruchu. Zawarł w nim 5 punktów, w których prosi, aby: oddać się Niepokalanemu Sercu NMP, modlić się o nawrócenie grzeszników, modlić się modlitwą różańcową, czynić pokutę oraz składać ofiarę.

Przywołał także sytuację, kiedy założyciel Ruchu Światło-Życie przebywał w szpitalu. - Przez jedną ze swoich współpracownic został zapytany: „Ojcze Franciszku, kiedy Ojciec do nas wróci, (…) potrzebujemy Ojca roztropności, rozwagi…”, na co ks. Blachnicki odpowiedział: „Ja już nic nie planuję. Ja wszystko zawierzam Niepokalanej” - mówił bp Wodarczyk podczas homilii.

Po zakończonej Eucharystii uczestnicy modlitwy udali się przed Dom Rekolekcyjny „Emaus”, gdzie miało miejsce pobłogosławienie figury ks. Franciszka Blachnickiego.

W Ustroniu bp Szkudło wspomniał o niedawnej pielgrzymce chorych z archidiecezji katowickiej do Lourdes. Przywołując świadectwo męża, który od ponad 40 lat służy swojej żonie mówił, że każdy z nas jest Apostołem dla drugiego. - Po to otrzymaliśmy Ducha Świętego, aby być wzajemnie dla siebie Apostołami (…). Na wzór Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, który był Apostołem Niepokalanej - mówił hierarcha.

Pierwszy turnus rekolekcji oazowych przeżywa blisko 2 tys. osób. Ich wiek jest bardzo zróżnicowany. Najmłodsi mają kilka lat (i wraz z rodzicami uczestniczą w Oazie Rodzin). Na rekolekcjach są także weterani, którzy co roku jeżdżą na rekolekcje od kilkunastu lat. Rekolekcje Ruchu Światło-Życie trwają 15 dni i są organizowane w 3 turnusach.

Zdjęcia: ks.sk/Sławomir Kowalczyk

Metropolitalne Święto Rodziny